bungalow

Adrasan Hotels - About Us

Share

Güven ve Huzurun Getirdiği Masal

Adrasan Koyu’nun muhteşem doğasındaki Lykia Edrassa otelini eşsiz kılan, kekik kokan dağların eteğinde, şırıl şırıl akan derenin yanı başında yer almasıdır. Doğanın tüm cömertliği ile iç içe olacağınız Lykia Edrassa’nın yegâne özelliği, güven dolu doğanın huzuruna sakince kendinizi bırakıp, kendi tatil masalınızı yaşayabilirsiniz.

Derenin üzerine kurulmuş otantik köşk çardaklarında balıkların dansı ile, ördeklerin ve kazların şarkıları eşliğinde yemeğinizi yeyip, içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Çınar ağaçlarının gölgesindeki rengârenk masalarda sessizliğin huzurunu bulabilir, ağaçlardaki hamaklarda dereye karşı sallanıp, kitap okuyabilirsiniz. Dağa bakan yemyeşil arka bahçesinde rengârenk begonviller ve çeşitli çiçekler ile bezenmiş; muz, nar, palmiye ağaçlarının arasında hamaklarda ve şezlonglarda güneşlenebilirsiniz. Bahçe içindeki taş evler ve bungalovlar adeta saklı cennet bahçesindeki masalı anımsatıyor. Yılın tüm stresini teğet geçip, doğa içinde enerji depolayacağınız butik otelde konforunuz için her şey düşünülmüş. Sevdiklerinizle tavla, okey, tabu, pinpon oynayarak eğlenebilirsiniz.

Adrasan sabahına bol oksijenle uyandığınızda taze ve organik ürünlerin zengin çeşitleriyle kahvaltıya başlayabilirsiniz. Civar köylerden gelen organik bal, ev yapımı reçeller, tereyağı, yumurta, peynirler, özel aşçıların hazırlamış olduğu enfes börek çeşitleri, taş fırında portakal odunu ateşinde pişen köy ekmekleriyle özlediğiniz damak tadına kavuşacaksınız.

Türk mutfağının seçkin ve eşsiz lezzetleri ile Lykia Edrassa’da buluşacaksınız. Günün her saatinde alakart restoranda taş fırından yemekler, lahmacun ve pide çeşitlerini tadabilirsiniz. Butik otele özgü kuzu tandırı, özel çeşnili levrek ve çuprayı, yöreye özgü akya balık kavurması damağınızda kalacak lezzetler arasındadır. Zeytinyağlılardan, taze deniz ürünlerine her çeşit ve her zevke uygun zengin menü seçenekleri mevcuttur. Gün boyunca ister dere kenarındaki otantik köşklerde ister çınar ağacının altındaki rengârenk masalarda yemek servisi sunuluyor. Bir yandan deniz çağıracak sizi, lakin hamakta sallanırken huzur bulan ruhunuz “Gitme, kal” diyecek. Diğer yandan ördekler, çardak köşklere çağıracak “Bizim yanımıza da gel” diyerek böylesi arada kalmanın güzelliğini yaşayıp, azar azar gönül almak sizlere kalıyor. Otelin yanı başındaki denize elli adımda ulaşabilirsiniz.

Tatil, öncelikle güven dolu mekân demektir. Güveni, huzur ve masal gibi tatil keyfini sunan mekânın sahibi Hüseyin Aykurt ve çalışanların ilgi ve güleryüzü, doğanın cömertliği ile birleşerek misafirlerine unutulmaz bir tatil sunmakta. Hani o çok zor rastladığımız insan gibi insanların bulunduğu bir mekân burası. Doğa gibi zarif ve cömert. Bir gün yolunuz buraya düştüğünde anlayacaksınız.

Doğadan Gece Konseri Öyküsü

Cırcır böceklerinin, ördeklerin konserindeyim. Orkestra şefi denizin dalgası, yan flüt zarifliğinde derenin şırıltısı.

Yer yer şarkıların nakarat bölümüne kazlar eşlik ediyor. Kazların öne çıktığını düşünen ördeklerden biri soloya başlıyor hemen. Doğanın konseri dağdan gelen esintinin sesi ile ahenk içinde sürüyor. Bu güzelim masalsı konsere öyle bir kaptırmışım ki kendimi, alıp götürüyor, dağın tepesine çıkartıyor beni. Sonra dağdan alıp denize atıyor, tam kayboldum derken rüzgârın esintisi ile beni bana bırakıyor. Bedenim ağaç, ruhum ağacın yaprakları gibi nazlı nazlı dans ediyor durmadan. Sessizliğin huzur ile çok sesli doğa orkestrasında buluşmanın keyfi…

Sizler de doğanın bu harikulade masalına katılmak isterseniz, Lykia Edrassa’ya geliniz!

Elif ERDEN

Share

Ziyaretçiler

Bugün14
Dün13
Haftalık151
Aylık643
Tümü246907